Dzięki zaproszeniu Ministerstwa i Rozwoju Wsi i szybkiej reakcji będziemy mogli zasiać kwietną łąkę w naszej placówce. Dziękujemy!
Dzięki zaproszeniu Ministerstwa i Rozwoju Wsi i szybkiej reakcji będziemy mogli zasiać kwietną łąkę w naszej placówce. Dziękujemy!
Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów
25 marca br od godz. 17.00.
Ania, Magda i Maja z klasy 7b uczestniczyły w spotkaniu Cyfrowej Przyszłości Ucznia - panelu doradczym przy NASK. Były ekspertkami!! Razem ze swoimi rówieśnikami z całej Polski (tylko 25 wybranych osób) miały okazję testować nową, jeszcze nieopublikowaną grę. A jeszcze wcześniej brały udział w warsztatach ,,Cyfrowy Dobrostan". Dzień wcześniej zwiedziły Warszawę: Łazienki Królewskie z Pomnikiem Chopina, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Sąd Najwyższy, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz 2 Syrenki Warszawskie . Warto było!!!
Kolejny panel w NASKu w czerwcu!!!
Dziś odbyły się szkolne eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO-ARTE 2025.
Recytatorki i recytatorzy zaprezentowali wspaniały warsztat. Przygotowali teksty nie tylko poetyckie, zabawne, pouczające, ale również dojrzałą prozę, dostarczając widzom wielu niezapomnianych wrażeń.
Komisja w składzie: Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brodach - Magdalena Broniecka, Panie: Katarzyna Witowska, Bernadeta Kisiel, Anna Hajdul, Anna Stojecka i Alicja Kuczyńska-Kozar zdecydowała, że na kolejnym etapie szkołę reprezentować będą:
kategoria klas I - III: Marcelina Żukowska z klasy 1a i Julita Wiśnik z klasy 2b;
kategoria klas IV - VI: Maya Malec z klasy 4a, Manuela Shakh z klasy 5b i Adrian Cierlukiewicz z klasy 5b;
kategoria klas VII - VIII: Pamela Siwczak, Anna Schlaffke z klasy 7b i Gniewko Kowalski-Kiecoń z klasy 7b.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szanowni Państwo,
od marca rusza program Ministerstwa Sportu i Turystyki "Aktywny AS", łączący zajęcia weekendowe z aktywnościami na Orlikach.
Jest to całkiem nowe zadanie, mające na celu aktywizować dzieci i młodzież szkolną poprzez inicjowanie (wszechstronności) sportu na obiektach orlik.
Projekt realizowany będzie na obiekcie orlik w Brodach od marca do listopada, trzy razy w tygodniu (dla danej grupy) po jednej godzinie (60 minut).
Zajęcia odbywać się będą w grupach 10 - 15 osobowych, z zakresu gier zespołowych (p. nożna, p. koszykowa, p. siatkowa), zabaw ruchowych, ćwiczeń ogólnorozwojowych (korekcyjne, koordynacyjne, siłowe) oraz elementy samoobrony.
Grupy ćwiczących będą dostosowane do wieku oraz (mogą być) z podziałem na płeć dziewczęta/chłopcy.
Ilość zgłoszeń ograniczona (max 5 grup).
Osoby wyrażające chęć uczestnictwa dziecka w zajęciach (Rodzic/Opiekun prawny) zgłaszają uczestnika (imię, nazwisko, wiek):
- w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Brodach: osobiście, telefonicznie pod nr tel. 68 371 26 29 lub elektronicznie poprzez system e-dziennik
- lub w Urzędzie Miejskim Brody: osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 68 371 21 55 wew. 209,
do dnia 04.03.2025r.
POWYŻSZE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE !!!
Drodzy Darczyńcy! Dzięki waszemu wsparciu w kampanię Sportowo na Wiosnę w ramach Akcji Ubrania do Oddania mogliśmy kupić za kwotę ok 1000 zł piłki do naszej sali gimnastycznej.
Dziękujemy!
Zachęcamy do dalszego zaangażowania w kampanię Kolorowa Wiosna.
Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie podsumowujące 1. półrocze.
Odbędzie się ono 4 lutego 2025 r. o godzinie 17.00 na korytarzu SP.
Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do pilotażu programu dot. Przeciwdziałania ubóstwu menstruacyjnemu i edukacji na temat zdrowia menstruacyjnego – Okresowe ABC. Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące projektu prowadzonego w naszej szkole. Spotkanie przeznaczone jest dla nauczycieli_lek, rodziców oraz pełnoletnich uczniów i uczennic. Odbędzie się w formule online. Podczas spotkania poruszone zostaną następujące tematy:
- cele i założenia programu
- harmonogram działań w szkołach
- dane dotyczące zdrowia menstruacyjnego w Polsce.
- informacje o spotkaniach edukacyjnych (zakres, terminy)
- ewaluacja projektu
Więcej informacji o projekcie:
Termin spotkania:
Data i godzina: 13.01.2025 r. - 15.00 - 16.30
Miejsce: Online – link do spotkania będzie przesłany przez wiadomość w Librusie.
6 grudnia, czyli dokładnie w mikołajki, nasza klasa (5b) pojechała do Wrocławia na bożonarodzeniowy jarmark. Już sama podróż pociągiem była wielką frajdą, chociaż w drodze powrotnej musieliśmy długo stać, bo dużo ludzi jechało. Wśród nas był dżentelmen Wiktor, który ustąpił w pociągu miejsca starszej Pani, za co spotkała go nieoczekiwana nagroda. Od razu z dworca udaliśmy się na zwiedzanie Panoramy Racławickiej, ale po drodze jeszcze zatrzymaliśmy się przy pomnikach Juliusza Słowackiego oraz zbrodni katyńskiej. „Panorama Racławicka” to ogromny obraz, który się ogląda na specjalnej platformie. Namalowana bitwa pod Racławicami zrobiła na nas wielkie wrażenie. Podczas spaceru po mieście nie dało się nie zauważyć słynnych krasnali, a profesora Miodka nawet pogłaskaliśmy.
Potem obiad, pyszne pączki, bubble’tea i wreszcie główna atrakcja – jarmark! Mnóstwo ludzi przybyło na rynek na godzinę siedemnastą, ponieważ wtedy nastąpiło uroczyste zapalenie światełek na wielkiej choince. Falujący tłum rozdzielił nas na dwie grupy, ale szybko się odnaleźliśmy. Później oglądaliśmy różne stragany, robiliśmy zdjęcia zeŚw. Mikołajem i z reniferami, kupowaliśmy pamiątki. Do domów wróciliśmy w nocy. Zmęczeni, ale zadowoleni. Wszystkim polecamy wyjazd do Wrocławia, szczególnie pociągiem.
Manuela Shakh,
Nikola Kwiatkowska
i Kacper Lisek z 5b
Powered by aSc EduPage